Pozicioni i punės: Programues Junior

Soft & Solution
ėshtė kompani udhėheqėse nė Shqipėri, me experiencė disa vjeēare nė fushėn e teknologjisė sė informacionit dhe telekomunikacionit, e cila zhvillon aplikacione tė tė gjitha kategorive dhe profileve.

Portofoli ynė pėrfshin:

 • zhvillim programesh tė dedikuar,
 • integrim dhe implementim sistemesh,
 • mirėmbajtje sistemesh,
 • trajnime.

Misioni i kompanisė ėshtė tė sigurojė cilėsi maksimale pėr ēdo shėrbim, duke u bazuar te teknologjia dhe mundėsitė qė ajo ofron.
Me besim tė fortė nė vlerat qė ofrojmė, punojmė nė krah tė klientėve tanė pėr tė ideuar dhe ndėrtuar zgjidhje bashkėkohore, duke u bazuar nė platformat fleksibėl qė kemi krijuar.

Pėrshkrim i vendit tė punės

Si pjesė pėrbėrėse e stafit tė Soft & Solution, programuesi junior do tė integrohet nė njė prej ekipeve tė zhvillimit. Programuesi junior do tė angazhohet nė projekte qė zhvillohen sipas metodologjisė Scrum, duke patur kėshtu mundėsinė tė punojė nė ekip dhe tė ruajė autonominė.

Detyrat dhe pėrgjegjėsitė


 • Do tė punojė si pjesė pėrbėrėse e ekipit Scrum, duke qenė prezent nė daily scrum, duke marrė feedback ditor pėr tasket e caktuara brenda sprintit.
 • Do tė zhvillojė algoritme eficente pėr tė zgjidhur kėrkesat e product backlog.
 • Do tė kryejė unit testing tė aplikacionit .


Profili i kėrkuar


 • Ndershmėri dhe integritet
 • Dėshirė pėr tė punuar, besueshmėri dhe etikė profesionale.
 • Njohuri baze nė programimin e orientuar nga objektet.
 • Njohuri baze nė database relacionale (ORACLE,MySQL,SQL).
 • Aftėsi tė mira analitike dhe komunikimi.
 • Aftėsi tė mira organizative dhe punė nė grup.
 • Njohuri tė gjuhės angleze.


Avantazhet


 • Kushte komode pune.
 • Mundėsi zhvillimi nėpėrmjet trajnimeve tė personalizuara.
 • Njohja me trendet dhe praktikat mė tė mira nė inxhinierinė e software.
 • Mundėsi certifikimi nga liderėt ndėrkombėtare tė teknologjisė sė informacionit.
 • Eksperiencė pune nė disa platforma zhvillimi.
 • Shprehja e opinioneve dhe liria pėr tė ‘vrapuar’ pėr tė arritur qėllimet tona agresive.


Dokumentat e nevojshme pėr tė aplikuar:

- CV me foto
- Letėr motivimi
- Diplomė dhe listė notash

*Dokumentat duhet tė jenė nė gjuhėn shqip

Aplikimet tė cilat kanė mungesė tė ndonjėrit prej dokumentave tė mėsipėrm do tė skualifikohen automatikisht.

Mirėpresim aplikimet tuaja nė:https://softsolution.al/kompania-sof...ramues-junior/
Mė tepėr informacion mbi kompaninė tone mund tė merrni nė faqen zyrtare:
http://softsolution.al/category/rekrutime/

+Apliko